دور دور کردن شکل‌های مختلفی دارد. نوعی از دور دور كردن با پای پیاده است كه میدان تاختن آن پاساژهای شیك و مدرن است. پاساژگردی، تفریح محبوب جوان‌های امروزی، با اینكه فصل نمی‌شناسد اما در فصل گرما تب داغ‌تری پیدا می‌كند.

پاساژگردی

شال و کلاه می‌کنند، درست مثل بقیه! قرار می‌گذارند از روزها قبل‌. نقطه شروع خانه است و مقصد یکی از مراکز تجاری و پاساژهای شلوغ و پر رفت و آمد شهر. با هم از ورودی پاساژ می‌گذرند. جلوی ویترین بیشتر مغازه‌ها می‌ایستند. اجناس مختلف را نگاه می‌کنند. کوچک‌ترین کالاها را از قلم نمی‌اندازند. راه می‌روند، می‌گویند و می‌خندند و گوشه چشمی‌هم به قیمت‌ها دارند! این حکایت آدم‌هایی است که نه خریدارند و نه فروشنده! تعجب نکنید، برای دیدن آنها در این فضا باید دنبال بهانه دیگری گشت. حالا مدت‌هاست بین جماعت فروشنده و خریدار که دوپای ثابت چرخه خرید و فروش در مراکز تجاری هستند، گروه سومی‌هم دیده می‌شود. گروهی که رفته‌رفته به تعداد اعضایشان اضافه می‌شود. برای افراد این گروه، خرید تنها هدف پاساژگردی نیست. آنها پا به داخل مراكز خرید و پاساژ می‌گذارند تا از «‌ویندوشاپینگ» زیر سقف مراکز خرید لذت ببرند؛ تفریحی ساده و بدون خرج اضافه! 
پرسه زدن در پاساژها پدیده‌ای است نوظهور که حسابی در دل جوان‌های امروزی جا باز کرده و با افزایش تعداد این اماکن تجاری، سیر صعودی نیز دارد.

منبع : مهدی عامریدور دور کردن به پاساژها رسید
برچسب ها : مراکز ,مراکز تجاری